Slovak Freediving Association


Slovak Freediving Association & Juraj Karpis
SFA - Slovak Freediving Association

SFA & SFT (Freediver.sk)

"Slovak Freediving Association"
a "Slovakia Freedive Team"

  • Sme dva freediverské subjekty spojené pod jednou strechou (Freediver.sk).
  • Sme freediverská škola pod záštitou "#SFA" a sme športový freediverský tím pod známou značkou "#SFT".

Čo znamená SFA?

Najstaršia škola freedivingu na Slovensku, založená slovenským majstrom v nádychovom potápaní. Juraj Karpiš!

Juro dotiahol nádychové potápanie na Slovensko medzi prvými. Potápal v začiatkoch s freedivermi ako Alexey Molchanov a ďaľšími priekopníkmi v tomto relatívne mladom športe. Do freedivingu prinášali pokročilé techniky vtedy ešte neznámeho sveta v hĺbkach pod hladinou.

Je jedným z veľmi úzkeho kruhu slovenských freediverov, ktorým sa podarilo prekonať magickú hranicu 100 metrovej hĺbky.

Jeho nástupcom a zároveň žiakom z prvej ruky pod školou SFA je Tomáš Pressel, ktorý momentálne školu a kurzy freedivingu popri Jurajovi vedie a stará sa o chod asociácie.

SFA organizuje kurzy freedivingu ako na otvorenej vode, tak aj bazénové kurzy v interiéry a kontrolovanom prostredí, ďalej workshopy a školenia.

O kurzoch sa dozviete viac na stránke: www.freediver.sk/sk/kurzy


Kto sú SFT?

Slovakia Freedive Team je športová komunita, ktorá sa zameriava primárne na výkonnostný freediving a trénujú ako hĺbkové diciplíny na hlbokom jazere, tak aj dynamické disciplíny na bazénoch.

Na našich tréningoch radi privítame aj nových freediverov, ktorí by sa chceli začať zdokonalovať v športových disciplýnach nádychového potápania a chcú tak doplniť naše kruhy v komunite. Zároveň nieje potreba, aby ste boli našími žiakmi zo školy SFA.

Na druhú stranu absolvovaný kurz freedivingu a maximálne zvládnuté safety vo vode je nevyhnutnou podmienkou (toto si vždy aj preverujeme pri prvých spoločných tréningoch).

O tréningoch sa dozviete viac na stránke: www.freediver.sk/sk/treningy


Freediver.sk

#Freediver je značka, ktorá vyššie spomenuté dva subjekty spája pod jednu strechu a stará sa o chod, organizáciu, reklamu a hlavne nábor nových členov.

Pod Freediver.sk nájdete vždy najaktuálnejšie informácie a foto/video dokumnetáciu z čerstvých výjazdov za potápaním.

Zapnite si sledovanie Facebook stránky Freediver.sk a buďte vždy informovaní o každej činnosti či už školy freedivingu, alebo športových aktivít komunity. Facebook: Freediver.sk

Naša web stránka so základnými informáciami je: www.Freediver.sk

Ak vás naša činnosť zaujala, kľudne nás kontaktujte buď mailom na info@freediver.sk / alebo v súrnych prípadoch telefonicky na čísle 0908708245.